Montáž neviditeľných obrubníkov je ľahká, rýchla, čistá a lacná.
Ten, kto pozná výrazy: rýľ, motyka, kliešte a kladivo, zvládne inštaláciu obrubníku bez problémov sám.
K terénu sa obrubníky pripevňujú pomocou plastových či kovových klincov. Voľba klincov závisí od terénu (mäkší terén = plastové klince, silno kamenitý terén = oceľové klince). Na jeden meter sú potrebné cca tri klince. Spájanie obrubníkov je vďaka pripravenému zámkovému systému nenáročné a po spojení vzniká kompaktný pás bez medzier. Obrubník 60 je konštruovaný tak, že je do neho možné uložiť jednoduchú záhradnú elektroinštaláciu prípadne vodoinštaláciu. Konštrukcia obrubníku je navrhnutá tak, aby po inštalácii nijako nenarúšal ráz záhrady. Obrubník sa inštaluje do výšky povrchu terénu. Umožňuje tak skoro neviditeľne oddeliť akékoľvek povrchy. Obrubník stačí jednoducho na rubovej strane nastrihnúť a stane sa ohybným a ľahko tvarovateľným. To umožňuje, podľa predstáv a požiadaviek, veľmi ľahko formovať vnútorné a vonkajšie oblúky a záktuty.
1. Pripravíme si potrebný materiál - obrubníky a kotviace klince. Náradie - rýľ, motyku, kliešte (alebo nožnice na plech a pod.), kladivo.
2. Pokiaľ budeme vytvárať oblúky, obrubníky na rubovej strane nastriháme, vždy v strede každého poľa. Tým je umožnené ľahké a pravidelné tvarovanie obrubníkov do „vonkajších“ a „vnútorných“ oblúkov.
3. Spájanie obrubníkov sa robí pomocou pripravených zámkov. Obrubníky po spojení vytvárajú kompaktný pás bez medzier.
4. Požadovaný tvar si vytýčime pomocou obrubníkov, ktoré ľahko prichytíme pomocou kotviacich klincov. Môžeme si skúsiť aj niekoľko tvarov a vybrať ten, ktorý sa nám páči najviac. Pre účely vytýčenia uložíme obrubníky „opačne“ (teda tak, aby sme ich mohli ľahko obrývať).
5. Rýľom opatrne obryjeme celú dĺžku obrubníkov minimálne do patričnej hĺbky (tj. 45 alebo 60 mm podľa typu obrubníku). Terén odstránime v šírke asi 10 cm a drny uložíme na neskoršie použitie.
6. Podklad starostlivo zrovnáme na uloženie obrubníkov v patričnej výške (tak aby horná hrana obrubníku bola po uložení vo výške terénu).
7. Obrubníky, ktoré dosiaľ vytyčovali tvar, uvoľníme a opatrne premiestnime do odkopanej časti terénu tak, aby rovná strana neviditeľného obrubníku bola v smere k výplni chodníku (napr. dlažby alebo štrku) či záhonu. Zvýšenú pozornosť pritom venujeme predovšetkým oblasti zámkov, v ktorých môže neopatrnou manipuláciou dôjsť k nevratnému poškodeniu odlomením.
8. Uložené obrubníky zakotvíme do terénu pomocou plastových (mäkký terén) prípadne oceľových (veľmi tvrdý, kamenitý terén) klincov. Klince rozmiestňujeme podľa potreby, spravidla stačia 3 kusy na 1 meter dĺžky.
9. Uložené obrubníky zasypeme z vonkajšej strany potrebným materiálom, v prípade trávnatého pozemku uložíme späť drny, prišliapneme ich a po skončení práce polejeme riadne vodou.
10. Upravený priestor je ihneď úplne technicky a esteticky funkčný
pozn.: V prípade, že inštalujeme chodník z dlažby, odporúčame urobiť inštaláciu obrubníkov najskôr z jednej strany chodníka a až po uložení dlažby ohraničiť chodník obrubníkom z druhej strany.